Черна Ebony DeLuxe шахматна дъска + безплатна доставка
Шахматна дъска, изработена от абаносово и кленово дърво
Размер на полето 5,5 см
Височина 2 см
Размер 55x55 см



Абаносово дърво -много здраво, твърдо, издръжливо и рядко срещано. Дървесината идва от около тридесет вида от семейство абаносови (най-вече от рода абанос,Diospyros). Те почти винаги (благодарение на багрилото в клетките) имат наситено оцветена черна, черно-кафява, кафява, червена, зелена или бяла лъскава сърцевина (често със светли ивици), розова, жълто-сива, жълтеникава, кафява, светлосива до бяла беловина и предимно фина структура без ясно изразена анатомична структура.
Най-висококачествената абаносова дървесина се добива от видаDiospyros ebenum, който расте главно в Индия и Цейлон (→ bois noir). Орехово-кафявата абаносова дървесина от видаDiospyros quaesita, който се среща главно в Цейлон, се нарича каламандрово дърво, мраморната абаносова дървесина с черно оцветяване със светложълти петна и ивици от видаDiospyros montanaот Анцарицанските и Никобарските острови се нарича мраморно дърво.
Абаносът понякога се класифицира и като тъмнокафява дървесина (една от най-твърдите абаносови дървесини), произхождаща от западноиндийското дървоBrya ebenus(наречено кокусово дърво). Африканският абанос неправилно се нарича черна дървесина на дървотоDalbergia melanoxylorот семейство Бобови, докато белият абанос е дървесината от рода Сандалово дърво (→ сандалово дърво).
Абаносовото дърво е любим материал на художници и занаятчии на всички континенти още от древни времена (в африканското, египетското, индийското изкуство). Използват се за производство на мебели (в миналото, особено във Франция през 17 век, където производителите на мебели са били наричани шкафове; в ампир и неокласически мебели от 19 век), в производството на по-малки предмети на изкуството, музикални инструменти (клавиатури, части за цигулки, дръжки за инструменти и др.).
Допълнителни параметри
| Категория: | Луксозна шахматна дъска |
|---|---|
| Гаранция: | 2 години |
| Тегло: | 4 kg |
| Материал: | дърво |
| Тип на шахматната дъска: | твърда без отделение за фигурите |
| Размер на шахматната дъска: | над 50x50 см |
| Размер на полето: | 4x4 см - 5,5x5,5 см |
| Нотация: | без нотация |
| Употреба: | декоративна/луксозна |
| Цветова схема: | бяла+черна, бяла+кафява |
Оценка на продукта
Бъдете първият, който ще публикува статия към този елемент!
Дискусия
Бъдете първият, който ще публикува статия към този елемент!
