Дървена шахматна дъска Walnut DeLuxe + безплатна доставка
Дървена шахматна дъска Walnut Deluxe - Естествена елегантност с характер
Дървена шахматна дъска, изработена от орехово и кленово дърво.



Шахматната дъска Walnut Deluxe е доказателство ,че истинската красота се крие в детайлите . Изработена от висококачествена кленова и орехова дървесина, тя съчетава вечна естетика с топъл и приятен естествен вид. Предназначен е за тези, които не възприемат шаха просто като игра, а като личен ритуал, момент на мълчание и концентрация.

Орех
Характеристики: Много ценна, здрава, твърда, хомогенна и относително издръжлива дървесина с белезникаво-сив цвят и жълти петна в беловината, докато сърцевината е тъмнокафява до тъмночервена и ясно отделена от беловината. Лесно се обработва с машина, длето и огъва.
Употреба: Поради изключителния си цвят и структура, той често се използва от артистични резбари, но също и от дърводелци, които обичат да го използват за фурниране или инкрустиране, т. нар. маркетри.
Клен
Характеристики: Една от най-светлите местни дървесни видове, с цвят от слонова кост до кремаво жълто, която може да издигне интериорния дизайн като приятен контрастен елемент. Това е средно тежка дървесина, много подобна на бука, но кленът е по-малко обработваем. Импрегнира, лепи и запечатва добре.
Употреба: Кленовата дървесина се използва под формата на масивна дървесина и фурнири, а кореновите части се използват за облицовка на мебели. Използва се за направата на столове, маси, легла и интериорни стенни покрития. Върху по-големи повърхности се използва като декоративен горен фурнир. Популярен е сред резбарите, производителите на играчки, малки предмети за употреба и струнни музикални инструменти - особено благодарение на красивия вълнообразен модел.

Ако търсите специален подарък за любител на шаха - независимо дали за рожден ден, годишнина или просто така - Walnut Deluxe е избор, който ще задоволи както естетиката, така и функционалността. В комбинация с качествени фигурки ,това ще създаде шахматен комплект, на който ще се възхищават поколения наред .
Поръчайте още днес!
Размер на полето 5 см
Височина 2 см
Размер 50x50 см
Допълнителни параметри
| Категория: | Дървени шахматни дъски |
|---|---|
| Гаранция: | 2 години |
| Тегло: | 2.6 kg |
| Материал: | дърво |
| Тип на шахматната дъска: | твърда без отделение за фигурите |
| Размер на шахматната дъска: | 40x40 см - 50x50 см |
| Размер на полето: | 4x4 см - 5,5x5,5 см |
| Нотация: | без нотация |
| Употреба: | Стандартна / за домашна употреба, декоративна/луксозна |
| Цветова схема: | бяла+кафява |
| Материал на шахматната дъска: | кленово дърво и орехово дърво |
| Дължина на шахматната дъска: | 50 см |
| Ширина на шахматната дъска: | 50 см |
| Размер на полето: | 5 см |
| Ценови клас: | Premium €€€ |
Оценка на продукта
Бъдете първият, който ще публикува статия към този елемент!
Дискусия
Бъдете първият, който ще публикува статия към този елемент!
