Шахматен комплект Grand Diplomat + безплатна доставка
Шахматна дъска, изработена от тъмно маслиново дърво, допълнена от професионални дървени фигури, изработени от акациево дърво, черни фигури с ебонитно покритие
Шахматният комплект включва допълнителна бела и черна царица.



Шахматна дъска:
Размер на квадрата 5,5 cm
Височина 2 cm
Размер 55x55 cm
Ръчно изработена шахматна дъска. Този модел съчетава цветовете на рядкото ивичесто маслиново дърво с елегантния оцветен в черни цветове на тюлипановото дърво. Повърхността му е с матов лак, който подчертава богатството на дървесните нюанси и осигурява гладка текстура за прецизно движение на шахматните фигури.
Тъмно квадратче: Черно тюлипно дърво Фигури: Цар: Височина 10 cm, диаметър на основата 3,7 см Фигурите са произведени в съответствие с правилата на шаха, одобрени от Международната шахматна федерация (FIDE). Това са фигури, които могат да се използват в официални световни шахматни състезания.
Фигурите са лакирани и балансирани. Комплектът включва резервна царица за белите и черните. Този комплект съчетава традиция и дипломация – сякаш е излязъл направо от салоните, където някога се е решавала съдбата на империи, където всяко мълчание е имало значение и всеки поглед е носил тежест. Grand Diplomat не е просто име – то е характер. Фигурите, изработени от ебоново дърво, са величествени, но не и показни. Те излъчват увереност и сдържана елегантност. Повърхността на фигурите е гладка, пропорциите им са балансирани – удоволствие е да се докосват, удоволствие е да се играе с тях. Шахматната дъска, изработена с прецизност, предлага пространство не само за игра, но и за разказване на истории. С всяко подреждане на фигурите вие създавате сцена – понякога тиха битка, понякога велика драма. Grand Diplomat не ви принуждава просто да играете шах. Той ви кани да мислите, да чувствате и да създавате стратегия с изящество. Поръчайте Grand Diplomat днес и се насладете на игра, която оставя впечатление – точно като истински дипломат.
Светъл квадрат: Маслиново дърво
Рамка: Маслиново дърво
Повърхност: Матова
Царица: височина 8,6 см, диаметър на основата 3,7 см
Офицер: височина 6,8 см, диаметър на основата 3,2 cm
Кон: Височина 6,5 cm, диаметър на основата 3,2 cm
Топ: Височина 5,3 cm, диаметър на основата 3,2 cm
Пешка: Височина 4,5 cm, диаметър на основата 2,8 cm


Допълнителни параметри
| Категория: | Професионални шахове |
|---|---|
| Гаранция: | 2 години |
| Тегло: | 4 kg |
| Материал: | дърво |
| Тип на шахматната дъска: | твърда |
| Размер на шахматната дъска: | над 50x50 см |
| Размер на полето: | 4x4 см - 5,5x5,5 см |
| Нотация: | без нотация |
| Употреба: | стандартен/домашен комплект, декоративен/луксозен комплект |
| Цветова схема: | бяла+черна |
| Ширина на шахматната дъска: | 55 см |
| Дължина на шахматната дъска: | 55 см |
| Височина на шахматната дъска: | 2 см |
| Размер на полето: | 5,5 см |
| Материал на шахматната дъска: | маслиново дърво |
| Материали на шахматните фигури: | акациево дърво |
| Височина на царя: | 10 см |
| Височина на царицата: | 8,6 см |
| Височина на офицера: | 6,8 см |
| Височина на коня: | 6,5 см |
| Височина на топа: | 5,3 см |
| Височина на пешката: | 4,5 см |
| Тип шах: | професионален шахматен комплект |
| Ценови клас: | Exclusive €€€€ |
Luxury wooden chess set Grand Diplomat
Оценка на продукта
Бъдете първият, който ще публикува статия към този елемент!
Дискусия
Бъдете първият, който ще публикува статия към този елемент!
