Сгъваем шахматен комплект Zagreb + безплатна доставка
Сгъваемят шахматен комплект „Загреб“ е идеалното съчетание между преносимост и класически шахматен дизайн. Дървената сгъваема шахматна дъска осигурява лесно транспортиране, а пластмасовите фигури в стил „Загреб“ придават специфичния чар на този популярен шахматен комплект.
Този комплект е подходящ за начинаещи и напреднали играчи, които ценят практичността и естетиката в едно.



Сгъваема шахматна дъска
Дървена шахматна дъска, изработена от клен и орех
Размер на квадрата 5,0 cm
Размер 500 x 250 x 33 mm
Тегло 2,9 kg
Дървена сгъваема шахматна дъска. Шахматната дъска е облицована с мек филц, за да се предотврати износването. Сгъваемата връзка е много здрава благодарение на вградените метални панти.
Пластмасови шахматни фигури (2 допълнителни царици) Цар: височина 9,5 cm; диаметър на основата 4,2 cm
Царица: височина 8,0 cm; диаметър на основата 3,9 cm
Офицер: височина 7,5 cm; диаметър на основата 3,5 cm
Кон: височина 6,5 cm; диаметър на основата 3,5 cm
Топ: височина 5,7 cm; диаметър на основата 3,5 cm
Пешка: 5,0 cm; диаметър на основата 3,0 cm
Комплектът включва резервна бела и черна царица.
Шахматните фигури „Загреб“ са красиво и точно възпроизвеждане на шахматните фигури, използвани на Световния шахматен турнир в Загреб през 1959 г.
Фигурите са с красив профил, като конят има отличителен външен вид. Всички фигури имат проста извивка без остри ръбове, което ги прави отличен избор за шахматистите.
Допълнителни параметри
| Категория: | Професионални шахове |
|---|---|
| Гаранция: | 2 години |
| Тегло: | 4 kg |
| Материал: | пластмаса, дърво |
| Тип на шахматната дъска: | сгъваема |
| Размер на шахматната дъска: | 40x40 см - 50x50 см |
| Размер на полето: | 4x4 см - 5,5x5,5 см |
| Нотация: | с нотация |
| Употреба: | стандартен/домашен комплект, турнирен комплект |
| Цветова схема: | бяла+кафява |
Бъдете първият, който ще публикува статия към този елемент!
Бъдете първият, който ще публикува статия към този елемент!
