Шахматен комплект Briar Supreme + безплатна доставка
Размер на основата на фигурата Ø 4,5 см
Шахматна дъска, изработена от брезова дървесина
Размер на квадрата 6 см
Височина 2 см
Размер 63x63 см



Дървото бриар е специално, изключително твърдо дърво от Средиземноморския регион, известно в целия свят като суровина за производството на лули. Това е дърво, получено от бавно растящия корен на дървото хедър. Преди производството коренът трябва да отговаря на няколко условия: да е на възраст най-малко 50 години преди да бъде отрязан, да има красив цвят и форма и да е достатъчно твърд.
Освен че е много твърда, тази дървесина е и много привлекателна на външен вид. Въпреки твърдостта си, тя е относително лека, издържа на високи температури и позволява на въздуха да преминава добре през нея. Брайърът е естествен продукт, който е идеален за изработката на ексклузивни продукти, включително този шахматен комплект. Палисандърът е един от по-необщите видове дърво. Както подсказва екзотичното му име, това не е типично словашко дърво. Напротив, то идва от далечни страни като Индия, Мадагаскар, Тайланд, Лаос, островите Ява, Цейлон, Пали и Южна Америка. Това е един от най-висококачествените видове дърво, които могат да се използват за производството на дървени предмети.
Допълнителни параметри
| Категория: | Луксозни шахове |
|---|---|
| Гаранция: | 2 години |
| Тегло: | 8 kg |
| Материал: | дърво |
| Тип на шахматната дъска: | твърда |
| Размер на шахматната дъска: | над 50x50 см |
| Размер на полето: | над 5,5x5,5 см |
| Нотация: | без нотация |
| Употреба: | стандартен/домашен комплект, декоративен/луксозен комплект |
| Цветова схема: | бяла+черна, бяла+кафява |
Бъдете първият, който ще публикува статия към този елемент!
Бъдете първият, който ще публикува статия към този елемент!
| Производствена компания : | Italfama |
|---|---|
| Адрес : | via Guglielmo Marconi, 16 50041 Calenzano Florence (FI) - Tuscany - Italy |
| Електронна поща : | info@italfama.it |
