Декоративна дървена шахматна дъска Briar + безплатна доставка
Шахматна дъска от бреза и ясен, ръчно изработена - специално издание
Размер на полето 5,0 см
Височина 3 см
Размер 55x55 см



Бриарът е скъпа и изключително твърда дървесина от корена на пирен, който расте в Средиземноморския регион и е почитан от поколения заради устойчивостта си на високи температури, дължаща се на високото съдържание на силикати.
Дървесината от шипка е специална пикантна дървесина от средиземноморския регион, бавнорастящ естествен продукт.
Суровината се добива от изкопани, удебелени буци стари седименти и дървесина от средиземноморския регион на заселените степи. (Ерика Арборея). Липсата на вода, тихите зимни бури и абсорбирането на летните горещини са причина за бавния растеж, който придава на дървесината Bruyère нейните определящи характеристики. Въпреки твърдостта си, той тежи много малко, издържа на високи температури и позволява на въздуха да циркулира добре през него. Това са всички предимства на дървесината от шипка.
Няма ясно обяснение за това бучковидно удебеляване (наречено „бурли“). Но е лесно да се разбере, че това не е съоръжение за дългосрочно съхранение. И до днес има опити за засаждане на бриар в плантации.
На чучулиганите им са необходими 30 години, за да пораснат до размера на футболна топка и след това могат да бъдат изкопани през зимата. Повредените части се отрязват на мястото на изкопните работи. За да се предотврати напукването на дървесината, грудката се заравя отново и се съхранява по този начин, докато бъде транспортирана до дъскорезницата. Тук грудката се реже през центъра с помощта на циркуляр. Ако е безупречно парче, от него се издълбават желаните дървени дъски (Ebauchons). За съжаление, през повечето време е с лошо качество. Акари, щети от пожар и паднали камъни често водят до това, че от такова парче могат да се използват само три или четири малки парченца. Около 70% от дървесината е отпадък. Следователно цените на добрата дървесина от шипка са се повишили значително.
Допълнителни параметри
| Категория: | Луксозна шахматна дъска |
|---|---|
| Гаранция: | 2 години |
| Тегло: | 2 kg |
| EAN: | 8023517947301 |
| Материал: | дърво |
| Тип на шахматната дъска: | твърда без отделение за фигурите |
| Размер на шахматната дъска: | над 50x50 см |
| Размер на полето: | 4x4 см - 5,5x5,5 см |
| Нотация: | без нотация |
| Употреба: | декоративна/луксозна |
| Цветова схема: | бяла+кафява |
Бъдете първият, който ще публикува статия към този елемент!
Бъдете първият, който ще публикува статия към този елемент!
| Производствена компания : | Italfama |
|---|---|
| Адрес : | via Guglielmo Marconi, 16 50041 Calenzano Florence (FI) - Tuscany - Italy |
| Електронна поща : | info@italfama.it |
