Барокова DeLuxe шахматна дъска + безплатна доставка
Шахматна дъска, изработена от орех и чинар. Отстрани има декоративен подгъв.
Размер на полето 5,5 см
Височина 2 см
Размер 55x55 см



Чинар(Platanus от гръцки platanos, от platys - широк) е единственият от семейство Чинарови (Platanaceae). Родът включва около 10 вида, някои от които са естествени или изкуствени междувидови хибриди, обитаващи Северна Америка (от Канада до Мексико) и от източното Средиземноморие до Индокитай.
Дървесината от тази порода е ценен декоративен материал. Може да се използва в дърводелски и мебелни изделия. Поради ограниченото предлагане на тази порода на пазара на дървен материал, е по-подходящо да се използва за производството на фурнири, които са много привлекателни по цвят и текстура. Майсторите смятат „змийската кожа“ за най-добрата текстура. За получаване на нарязан фурнир се използват не само стволът и големите клони, но и корените, от които се получава фурнир с богата текстура от приятни топли цветови тонове (от червено до жълтеникаво бяло).
Допълнителни параметри
| Категория: | Луксозна шахматна дъска |
|---|---|
| Гаранция: | 2 години |
| Тегло: | 4 kg |
| Материал: | дърво |
| Тип на шахматната дъска: | твърда без отделение за фигурите |
| Размер на шахматната дъска: | над 50x50 см |
| Размер на полето: | 4x4 см - 5,5x5,5 см |
| Нотация: | без нотация |
| Употреба: | декоративна/луксозна |
| Цветова схема: | бяла+кафява |
Оценка на продукта
Бъдете първият, който ще публикува статия към този елемент!
Дискусия
Бъдете първият, който ще публикува статия към този елемент!
