Дървен шахматен комплект Wenga + безплатна доставка



Фигурите са произведени в съответствие с правилата на шахмата, одобрени от Международната шахматна федерация (FIDE). Това са видовете фигури, които могат да се използват в официални световни шахматни събития. Цар: височина 9,8 cm, диаметър на основата 3,5 cm Дървените шахматни фигури от уенга не са просто обикновен комплект. Те олицетворяват спокойствие, концентрация и вечна елегантност. В тяхната простота се крие сила. Изработката им отразява уважение към занаятчийството. В тяхното присъствие – атмосфера на сериозни игри и важни решения.
Фигурите, ръчно изработени от висококачествено акациево дърво, са изработени в доказания стил Staunton стил – с акцент върху стабилността, баланса и перфектната четливост на фигурите. Дизайнът им е изчистен, хармоничен, без излишни украшения, но в същото време с характер, който оставя впечатление. Шахматната дъска, която служи и като кутия за съхранение на фигурите, съчетава светъл клен с тъмен, почти драматичен нюанс, създавайки изключителен визуален контраст. Повърхността е приятна на допир, идеална за концентрирана игра. Нотацията по ръбовете добавя функционалност и визуален баланс – идеална за играчи, които искат да анализират ходовете си или постоянно да се усъвършенстват. Дървените шахматни комплекти Wenga са подходящи за клубни игри, домашни мачове, но и като представителен подарък. Техният дизайн и качество ще се харесат не само на шахматистите, но и на всеки, който цени искреното майсторство и естетиката. Поръчайте този комплект днес и се насладете на шахмата в най-чистата и красива му форма.
Царица: височина 7,8 cm, основа Ø 3,5 cm
Офицер: височина 7,2 cm, основа Ø 3,2 cm
Кон: височина 6,4 cm, диаметър на основата 3,2 cm
Топ: Височина 5,2 cm, диаметър на основата 3,2 cm
Пешка: Височина 4,7 cm, диаметър на основата 2,4 cm


Допълнителни параметри
| Категория: | Дървени шахове |
|---|---|
| Гаранция: | 2 години |
| Тегло: | 4.5 kg |
| Материал: | дърво |
| Тип на шахматната дъска: | сгъваема, с отделение за фигурите |
| Размер на шахматната дъска: | 40x40 см - 50x50 см |
| Размер на полето: | 4x4 см - 5,5x5,5 см |
| Нотация: | с нотация |
| Употреба: | стандартен/домашен комплект |
| Цветова схема: | бяла+кафява |
| Ширина на шахматната дъска: | 48 см |
| Дължина на шахматната дъска: | 48 см |
| Височина на шахматната дъска: | 2,5 см |
| Размер на полето: | 5 см |
| Материал на шахматната дъска: | кленово дърво |
| Материали на шахматните фигури: | акациево дърво |
| Височина на царя: | 9,8 см |
| Височина на царицата: | 7,8 см |
| Височина на офицера: | 7,2 см |
| Височина на коня: | 6,4 см |
| Височина на топа: | 5,2 см |
| Височина на пешката: | 4,7 см |
| Тип шах: | дървен сгъваем шахматен комплект |
| Ценови клас: | Exclusive €€€€ |
Бъдете първият, който ще публикува статия към този елемент!
Бъдете първият, който ще публикува статия към този елемент!
