Шахматни фигурки Дубровник ЛУКС + безплатна доставка
Шахматни фигурки, вдъхновени от деветата шахматна олимпиада от 1950 г. в хърватския град Дубровник. Качествен комплект, изработен от шишамова дървесина, ще задоволи и най-взискателния шахматист.
Височина на царя 9,5 см
Тегло: 0,8 кг
Комплектът включва 16 бели и 16 черни шахматни фигурки.



Последните предвоенни Олимпийски игри, осмите, се проведоха в края на лятото на 1939 г. в Буенос Айрес. Някои участници плаваха няколко седмици до мястото на Олимпийските игри, а по време на игрите избухна Втората световна война. Поради това турнирът се игра доста официално, много шахматисти не се завърнаха във военновременна Европа, а останаха в Аржентина. Организирането на шахматни олимпиади беше преустановено в продължение на много години. Деветата Олимпиада се проведе през 1950 г. в Дубровник, Югославия. Оттогава ФИДЕ организира Шахматната олимпиада редовно на всеки две години. Прекъсването дойде едва след седемдесет години - Олимпийските игри през 2020 г. бяха отложени за 2021 г. поради пандемията от COVID-19, а ФИДЕ вместо това организира Първата онлайн шахматна олимпиада.
Югославия спечели Олимпийските игри през 1950 г. в Дубровник.
Фигурките са ръчно изработени.

Индийският розов шийшаме вечнозелено дърво. То е стройно и високо, достига до 25 метра височина и се бере едва след сто години. Има бял ствол със светлокафява дървесина, растяща в центъра. Дървесният модел е уникален и не може да се намери на никое друго дърво. Той е сред най-трудните за преодоляване масиви. Шишамът е уникална дървесина за изработка на масивни мебели, а също така се използва за направата на музикални инструменти, лодки, ски и дори шахматни фигурки.

Поглезете се с шахматни фигурки с душа и история. Комплектът е предназначен за взискателни играчи, колекционери и любители на класическия шах, които ценят естетиката, качеството и историческата вярност.
Поръчайте Dubrovnik Lux още днес и си поиграйте с икона, издържала проверката на времето.
*Препоръчваме да поръчате чанта или дървена кутия за съхранение на фигурките.
Допълнителни параметри
| Категория: | Дървени шахматни фигури |
|---|---|
| Гаранция: | 2 години |
| Тегло: | 0.8 kg |
| Материал: | дърво |
| Височина на царя: | 7-10 см |
| Допълнителна Царица: | не |
| Утежнени: | да |
| Употреба: | стандартен/домашен комплект, турнирен комплект, декоративен/луксозен комплект |
| Цветова схема: | бяла+кафява |
| Материали на шахматните фигури: | шешамово дърво |
| Височина на царя: | 9,5 см |
| Височина на царицата: | 8,5 см |
| Височина на офицера: | 7 см |
| Височина на коня: | 6,7 см |
| Височина на топа: | 5,2 см |
| Височина на пешката: | 4,5 см |
| Утежнени: | да |
| Ценови клас: | Exclusive €€€€ |
Бъдете първият, който ще публикува статия към този елемент!
Бъдете първият, който ще публикува статия към този елемент!
