Ебонизирани шахматни фигурки Петър Велики + безплатна доставка
Шахматни фигурки, вдъхновени от руския цар, под чието управление Русия се превръща в европейска сила. Популярна версия на фигурките от бивша Югославия, която беше и все още е една от шахматните суперсили. Качествен комплект, изработен от шишамова дървесина, ще задоволи и най-взискателния шахматист.



Петър I, наричан Велики, пълно име Петър Алексеевич от рода Романови (* 9 юни 1672, Москва, Русия – † 8 февруари 1725, Санкт Петербург) е руски цар от 1682 г. до смъртта си и руски император от 1721 г.
Въпреки това, той управлява фактически едва от 1689 г. Отначало той управлява само формално, заедно с болния си полубрат Иван V., през 1689 г. поема действителното управление, но самият той става владетел едва след смъртта на Иван през 1696 г. През 1724 г. съпругата му Екатерина I поема съвместното управление над Русия. Той става известен с усилията си да модернизира Руската империя политически, икономически и културно. При Петър Велики Русия влезе в редиците на истинските европейски сили.
Преходът от шатрандж към съвременния шах се е случил в края на 17-ти и началото на 18-ти век. Това беше улеснено от укрепването на културните връзки между Русия и Европа. По времето на Петър Велики шахът вече се е играл по нови правила. Като цяло Петър Велики е допринесъл за увеличаване на популярността на шаха. Александър Меншиков, съратник на великия руски монарх, бил любител на тази игра.

Индийският розов шийшаме вечнозелено дърво. То е стройно и високо, достига до 25 метра височина и се бере едва след сто години. Има бял ствол със светлокафява дървесина, растяща в центъра. Дървесният модел е уникален и единствен по рода си и не може да се намери на никое друго дърво. Той е сред най-трудните за преодоляване масиви. Шишамът е уникална дървесина за изработка на масивни мебели, а също така се използва за направата на музикални инструменти, лодки, ски и дори шахматни фигурки.

Фигурките са изработени на ръка.
цар: Височина 9,6 см, диаметър на основата 4 см
царица: Височина 8,3 см, диаметър на основата 3,7 см
офицер: Височина 7,7 см, диаметър на основата 3,5 см
кон: Височина 7 см, диаметър на основата 3,5 см
топ: Височина 5,3 см, диаметър на основата 3,5 см
Пешка: Височина 5 см, диаметър на основата 2,8 см
Тегло: 1 кг
Комплектът включва 16 бели и 16 черни шахматни фигурки.
*Препоръчваме да поръчате чанта или дървена кутия за съхранение на фигурките.
Допълнителни параметри
| Категория: | Дървени шахматни фигури |
|---|---|
| Гаранция: | 2 години |
| Тегло: | 1.35 kg |
| Материал: | дърво |
| Височина на царя: | 7-10 см |
| Диаметър на основата на царя: | 3,5+ см |
| Допълнителна Царица: | не |
| Утежнени: | да |
| Употреба: | стандартен/домашен комплект, турнирен комплект, декоративен/луксозен комплект |
| Цветова схема: | бяла+черна |
| Материали на шахматните фигури: | шешамово дърво |
| Височина на царя: | 9,6 см |
| Височина на царицата: | 8,3 см |
| Височина на офицера: | 7,7 см |
| Височина на коня: | 7 см |
| Височина на топа: | 5,3см |
| Височина на пешката: | 5 см |
| Утежнени: | да |
| Ценови клас: | Exclusive €€€€ |
Бъдете първият, който ще публикува статия към този елемент!
Бъдете първият, който ще публикува статия към този елемент!
